KONST / Litografier / Färglitografi 8122024
*
nr 812 2024
Vilhelm Bjerke-Petersen
(1909-1957), Danmark
Färglitografi , Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), 203/260, Komposition, motivets mått: 38 x 45
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 18:40:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 21:38:38
1
300 kr
4/3 17:52:54
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Vilhelm Bjerke-Petersen
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Läs mer om Vilhelm Bjerke-Petersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:16
*
Vilhelm Bjerke-Petersen
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Läs mer om Vilhelm Bjerke-Petersen
nr 812 2024
Vilhelm Bjerke-Petersen
(1909-1957), Danmark
Färglitografi , Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), 203/260, Komposition, motivets mått: 38 x 45
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 21:38:38 | 1 | 300 kr |
4/3 17:52:54 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Vilhelm Bjerke-Petersen
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.Läs mer om Vilhelm Bjerke-Petersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:16